Suikervrij ontbijten: muesli

door Anna,
10 March 2010

Veel mensen zullen denken dat suikervrij ontbijten niet zo moeilijk is, aangezien er vaak brood of iets dergelijks wordt gegeten. Aan brood is echter vaak suiker toegevoegd en dan heb je natuurlijk nog het zoete beleg. Hoewel je na wat zoeken ook prima suikervrij brood en suikervrij beleg kan vinden, eet ik liever iets anders.

Marger kiest ’s ochtends voor een fruitontbijt en ik neem muesli. Ook aan vrijwel elk merk muesli die je in de winkel koopt is suiker toegevoegd, dus dat is voor mij geen optie. Ik maak het liever zelf! Dan weet ik precies wat erin zit en kan ik de muesli bovendien zo maken dat ik ‘m het lekkerste vind. Je hoeft er geen suiker doorheen te mengen om het zoet te maken, daar zorgen de rozijnen en abrikozen voor. Bovendien gebruik ik nóg een zoetmaker: rijstemelk.

Hieronder vind je het recept voor suikervrije muesli. Deze samenstelling van ingrediënten is hoe ik de muesli het lekkerste vind smaken. Als je bepaalde noten minder lekker vindt en ze liever wil vervangen door andere noten, of er nog meer aan toe wil voegen: doe dat vooral! Ik heb er ook wel eens kaneel bij gedaan en cacaonibs, maar ik vind deze ’simpele’ versie toch het beste smaken. De rijstemelk kan je natuurlijk ook vervangen door gewone melk of yoghurt.

Suikervrije muesli
Een flinke pot vol (ongeveer 7 porties)

200 gram havermout
80 gram walnoten
60 gram cashewnoten
40 gram blanke amandelen
30 gram sesamzaad
30 gram lijnzaad
25 gram zonnebloempitten

100 gram gewone rozijnen
100 gram blanke rozijnen
150 gram gedroogde abrikozen

Rijstemelk (te koop bij de supermarkt en natuurvoedingswinkel)
Een grote en een kleinere pot die je goed kan afsluiten

  • Ik hak de verschillende noten apart, omdat de ene soort wat makkelijker hakt dan de andere soort. Als je ze allemaal gelijk hakt, worden bijvoorbeeld de walnoten veel fijner dan de amandelen. Zo hou je van de walnoten alleen een soort walnotenpoeder over.
  • Doe de walnoten in een kom en maal met de staafmixer of doe dit in de keukenmachine, of hak ze eventueel met de hand. De walnoten moeten grof gehakt zijn.
  • Giet de gehakte walnoten in de grote pot. Hak vervolgens op dezelfde manier de cashewnoten grof. Giet ze in de pot. Hetzelfde met de amandelen.
  • Voeg sesamzaad, lijnzaad en zonnebloempitten toe in de pot. Meng alles door elkaar.
  • Doe de havermout erbij en meng goed.
  • Was de twee soorten rozijnen en de abrikozen. Leg ze op een schone theedoek en dep ze goed droog.
  • Snij de gedroogde abrikozen in stukjes en doe ze in de kleine pot.
  • Voeg de rozijnen toe aan de abrikozen en roer even door met een lepel.
  • Als je ’s ochtends van je muesli wilt genieten doe je wat muesli in een kom. Voeg wat van het rozijnenmengsel toe, naar smaak. Even mengen. Giet er vervolgens rijstemelk overheen en eten maar!
4 reacties reageer ook →
  1. 19 March 2010

    Wat een (h)eerlijk recept! Ik ben zelf altijd op zoek naar suikervrije recepten en kreeg deze website als tip van iemand, wat een genot!

    Groetjes
    Thessa

  2. 2 April 2010
    Teatske reactielink

    Bij de AH is ook Zonnatura vruchten/notenmuesli te koop. Zonder toegevoegd suiker. Voor als je het gemakkelijk wilt…(-:

  3. 22 June 2010
    Annemiek reactielink

    Volgens mij is de Zonnatura vruchten-/notamuesli bij meerdere supermarkten te koop. Ik heb deze vandaag bij de Deen supermarkten gekocht (supermarktketen in Noord-Holland/Flevoland).

    Sinds gisteren begonnen met suikerloos eten. Het is inderdaad heel wat etiketten lezen :-) Verder ben ik ook begonnen met ‘grazen’; met andere woorden: meerdere eetmomenten per dag met kleinere porties. Is ook goed bevallen. Het is leuk om bij te houden wat je allemaal niet genomen hebt en welke alternatieven je ervoor genomen hebt (eventueel).

    Ik hoop dat door suikerloos eten mijn darmen wat rustiger worden….

    Groetjes,
    Annemiek

  4. 23 June 2010

    Annemiek,
    Grote kans dat eten zonder suiker een gunstig effect op je darmen heeft. Ik ben benieuwd hoe het je verder bevalt om zo te eten! Wie weet merk je nog wel meer positieve effecten op je lichaam.

Reageer op dit artikel

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

46 queries. 0.297 seconds.