Rijstepap (zonder suiker)
Soms heb je zin in wat de Engelsen noemen ‘comfort food’, simpel eten dat je een warm, huiselijk en voldaan gevoel geeft. Ik maakte gisteren een lekker toetje dat die heerlijke voldoening biedt: rijstepap. Deze zelfgemaakte rijstepap bevat geen suiker, maar heeft toch een zoete smaak. Dat komt door de kokosmelk.
Rijstepap (zonder suiker)
voor 2 personen
- 100 gram snelkookrijst of sushirijst
- 60 ml. melk of sojamelk
- 1 pakje kokosmelk (200 ml.)
- 2 kardamompeulen (als je die niet hebt: een mespunt kardamompoeder)
Was de rijst in een zeef. Doe de rijst in een steelpan en giet de melk of sojamelk erbij, de helft van de kokosmelk en de twee kardamompeulen (of poeder).
Zet het pannetje op het vuur en breng aan de kook. Zodra het kookt, op het laagste pitje zetten, zodat het nog zacht pruttelt. Roer regelmatig.
Voeg na 5 minuten de rest van de kokosmelk toe. Laat dit nog 10-15 minuten zachtjes pruttelen en roer regelmatig. Als de rijst gaar is, het pannetje van het vuur afhalen. Als je kardamompeulen hebt gebruikt, deze uit de rijstepap halen.
Verdeel de rijstepap over twee leuke kommetjes en eet het lekker op terwijl het nog warm is!

Hai, weet jij ook een oplossing om koekjes op te sieren zonder suiker. Want ik kan nergens iets vinden om icing te maken zonder suiker. Ik eet al een lange tijd geen suiker en maak veel dingen zelf. Dit is het enige dat nog hapert eraan. Dan zou koekjes maken ook nog leuker worden!!!
veel succes zonder suiker te eten,
Groetjes Jessy
Hoi Jessy,
Dat is een leuke vraag. Ik ga het voor je uitzoeken en schrijf er een artikel over op suikerwijzer.nl.
Wat ik je nu alvast kan aanraden is de topping te proberen die ik op de carrot cake doe (recept staat op deze site). Die topping smaakt heerlijk op cake en volgens mij ook op sommige koekjes. Let erop dat je het er niet te lang van tevoren opsmeert.
Leuk dat ik hier bij u een recept voor rijstepap vind. Ik en mijn jongste dochter eten het graag. Sinds vorige week ben ik echter suikervrij gaan eten. Ik heb tussen de 50% en de 66 % van de maand migraine en wordt het zat om zo vaak op pillen te moeten overleven. Nu had ik als kind een suikerallergie (geraffineerde suiker) dus dacht ik laat ik eens suikervrij gaan proberen. Het is moeilijk als je dan niets lekkers overhoud om te eten. Ik eet vruchten die veel fructose bevatten op het moment ook niet. Ik had ergens anders al gelezen dat je fruit het beste kan lezen op je nuchtere maag. Ik zat echter met wat eet je dan als tussendoortje want ik wil mijn maaltijden meer uitsmeren over de dag heen. De tip van noten vindt ik prima. Uw site geeft mij veel ideeën. Ik had ook al een beetje argwaan t.o.v andere zoetstoffen en nu ik uw artikel heb gelezen ben ik meer gestimuleerd er heel voorzichtig mee te zijn. Kortom bedankt voor alle info en tips!
Iemand adviseerde mij rijststroop. Ik weet niet welke suikersoort dat is. Weet u dat? Mijn zoon krijgt hoofdpijn van dextrose wat een monoglucose is. Ik ben daardoor ook voorzichtig met glucose soorten.
Hallo Marja,
Goede vraag over de rijststroop. Ik heb het nagekeken en rijststroop is niet zozeer een stroop, maar een mout. Hiervoor geldt hetzelfde als wat ik schreef in mijn artikel over maltose (moutstroop).
Ik hoop dat je migraine vermindert of weggaat nu je geen suiker meer eet! Het zou heel goed kunnen helpen. Op deze website vind je allerlei recepten, zodat je niet zonder lekkernijen en tussendoortjes hoeft te zitten!