Chocoladebolletjes met kokos (zonder suiker)

door Anna,
13 July 2009

chocoladebolletjes-met-kokosDeze suikervrije chocoladebolletjes met kokos zijn geïnspireerd op een Zweeds recept. Ik heb het recept nooit gehad, maar wel het resultaat geproefd. Bij een leuke eetgelegenheid in Utrecht worden ze verkocht (met suiker) en de Ikea heeft ze ook (met zoetmiddel). Beide chocoladebolletjes zijn nu geen optie meer voor ons, want Marger en ik eten geen suiker én geen chemische zoetmiddelen.

Toen ik beide nog wel at, smaakten deze chocoladebolletjes me erg goed. Daarom ging ik nu aan de slag om deze lekkernij na te maken (zonder suiker)! Ze zijn erg lekker, vooral als je een verhoogde chocoladebehoefte hebt ;-)

Chocoladebolletjes met kokos (zonder suiker)
11 stuks

100 gram boter
40 gram havermout
40 gram meel (liefst volkoren)
25 gram gemalen kokos (uit zakje)
20 gram cacaopoeder
ruim 1 eetlepel agavesiroop (natuurvoedingswinkel)
mespunt zout

30 gram gemalen kokos ter versiering

  • Smelt de boter op laag vuur in een steelpannetje en zet het vuur uit wanneer de boter helemaal is gesmolten. Voeg dan de havermout, bloem, 25 gram gemalen kokos, cacaopoeder, agavesiroop en zout toe. Meng goed en zet het steelpannetje met mengsel en al in de koelkast. Laat ongeveer een halfuur afkoelen.
  • Het mengsel moet nu wat harder zijn geworden, zodat je er vrij makkelijk bolletjes van kunt rollen. Als het mengsel nog teveel aan je handen plakt, moet je het nog wat langer in de koelkast laten staan.
  • Maak bolletjes van zo’n vijf c.m. doorsnede door een deel van het mengsel in je hand te nemen en dit tussen je handpalmen te rollen. Maak zo alle chocoladebolletjes.
  • Strooi de 30 gram gemalen kokos op een groot bord en rol je chocoladebolletjes een voor een door de kokos. Klaar!
  • Bewaar de chocoladebolletjes met kokos in een bakje in de koelkast.
8 reacties reageer ook →
  1. 13 September 2009
    miranda reactielink

    Ik heb dit recept uitgeprobeerd. En hij was erg lekker! Wat ik zelf alleen jammer vond was dat ze erg hard zijn als je de kokosballetjes uit de koelkast haalt.
    Heb ze voor het serveren even een paar seconden in de magnetron opgewarmt en geserveerd met een plakje banaan eronder.

  2. 13 September 2009

    Fijn dat je de chocoladeballetjes met kokos zo lekker vindt! Het is een kwestie van smaak of je ze liever wat harder (uit de koelkast) of zachter (haal ze een tijdje voordat je ze gaat eten uit de koelkast) wil. Ik vind ze zelf het lekkerste als ze net uit de koelkast komen, Marger vindt ze -net als jij- lekkerder als ze wat zacht zijn geworden. Goed dat je het op je eigen manier hebt opgelost!

  3. 1 March 2010

    Nog een lekkere zoetmaker die relatief gezond is, is dadelsiroop…..

  4. 7 March 2010
    Yvonne reactielink

    Dit recept ziet er lekker uit en wil ik graag uitproberen. Nu zie ik dat ik havervlokken (fijne) in huis heb. Kan ik deze ook gebruiken ipv havermout of is het misschien hetzelfde?
    Alvast hartelijk dank voor uw antwoord en dank en complimenten voor uw mooie en informatieve website!

  5. 7 March 2010

    Yvonne,
    Dat is naar mijn weten hetzelfde! Als het maar niet van die harde vlokken zijn, maar dat lijkt me niet in jouw geval (aangezien je ‘fijne’ havervlokken hebt).

    Ik ben benieuwd wat je van de chocoladebolletjes vindt! Laat het vooral weten op deze site. Wij vinden ze nog steeds erg lekker én ze zijn makkelijk om te maken.

  6. 24 March 2010
    Yvonne reactielink

    Ze waren heerlijk en daarom ga ik ze straks nog een keer maken! Ze zijn wel behoorlijk vullend, dus maak ik deze keer wat kleinere bolletjes (en dan maar hopen dat ik de verleiding kan weerstaan om er meerdere tegelijk te nemen).

  7. 8 June 2010

    Ik heb ze ook gemaakt en wat zijn ze heerlijk, het is echt een traktatie ik vind al deze recepten zo lekker ik hou van chocola en kokos dus ik zit hier wel goed hahaha nee zonder gekheid ze zijn verukelijk ik kan er bijna niet afblijven bedankt voor dit heelijke recept

  8. 28 June 2010

    Ik prak 8 ontpitte dadels en doe daar 3 eetlep. cacao en 1,5 eetlep cocos doorheen. Hoef je ze niet meer te zoeten. Heerlijk !

Reageer op dit artikel

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

48 queries. 0.308 seconds.