Appeltaart (zonder suiker)
Albert Heijn is slim in het verkopen van appeltaart. Toen ik gisteren deze supermarkt binnenstapte voor de dagelijkse boodschappen, stonden de bekende AH ambachtelijke appeltaartjes bij de ingang uitgestald. Ze zagen er heerlijk uit. En ja hoor, ik had gelijk zin in appeltaart… , maar niet in appeltaart waar een berg suiker in is verwerkt. Dus hoewel deze appeltaartjes er erg lekker uitzien, had ik geen behoefte om er een te kopen. Mijn trek in appeltaart was er vandaag nog wel, dus heb ik zelf een appeltaart gebakken, zonder suiker. En het smaakte heerlijk.
Appeltaart (zonder suiker)
voor 3-4 personen
- 150 gram bloem
- 100 gram roomboter
- 50 gram suikervrije abrikozenjam (Zonnatura)
- 350-400 gram appels (Elstar bijvoorbeeld)
- 50 gram rozijnen
- 1 theelepel kaneel
- 2 theelepels citroensap
- mespunt zout
Doe bloem, boter, jam en zout in een kom. Snij de boter in kleine stukjes en kneed het geheel met je handen tot een gelijkmatig deeg.
Schil de appels, maak parten en snij ze in plakjes. Voeg rozijnen, kaneel en citroensap toe.
Boter een vorm in. Pak driekwart van het deeg en druk dat in de vorm en de rand van de vorm. Gooi het appelmengsel erin.
Maak van het overgebleven deeg strengen en leg deze ruitsgewijs over de appeltaart.
Bak de taart in een oven (160-180 graden Celcius) gedurende 30-50 minuten, tot de appeltaart gaar en lichtbruin is.
Variatie:
- Als je geen zin hebt in rozijnen, voeg dan 1-2 vijgen (in kleine stukjes) en 1-2 gedroogde abrikozen (in kleine stukjes) toe aan het appelmengsel.
- In plaats van abrizkozenjam kan je ook 1-2 eetlepels (naar smaak) agavesiroop of 2 volle eetlepels rijststroop gebruiken. Proef het deeg even als je zo’n zoetmiddel hebt toegevoegd en doorgekneed, zodat je weet of het zoet genoeg is naar jouw smaak.
- Opgeklopte slagroom is een lekkere klassieker om bij appeltaart te eten. Je hoeft geen suiker aan de slagroom toe te voegen, want deze is van zichzelf al zoet genoeg.




Jippie wat een goed recept!! Ik heb de bloem vervangen voor speltbloem en vond deze erg smaakvol in combinatie met de roomboter (ik gebruik de grasboter van campina). Omdat ik helaas niet meer mensen in de naaste omgeving ken die suikervrij eten vond ik het een beetje teveel om een grote appeltaart te maken. Daarom heb ik er mini’s van gemaakt door ze in een muffinvorm te maken, hartstikke goed gelukt en korter in de oven dus na 20 minuutjes al klaar
Marleen,
Fijn dat je zo enthousiast bent over het recept! En goed dat je er lekkere muffin-appeltaartjes voor jezelf van hebt gemaakt. Dan kan je er eventueel een paar invriezen en ze over een tijdje weer ontdooien, even in de oven en hmmm!
Het recept ziet er super uit.
Ik wil de taart graag eens uitproberen, maar welke maat vorm heb je gebruikt?
Ik gebruik voor dit recept een kleine vorm, van zo’n 14 c.m. Als je de hoeveelheden verdubbelt, kan je een meer standaarmaat taart maken (vorm van 28 c.m.).
Hij staat in de oven.
Helaas heb ik niet zo’n kleine vorm, dus ik heb gewoon een grote vorm genomen en voor de helft gevuld. Hij is dus een beetje misvormd, maar ik denk dat de smaak wel oke is
Moet ik toch maar eens een kleinere vorm erbij gaan kopen…
Maaike,
Als je alle ingrediënten x2 doet, kan je een grote vorm gebruiken (en heb je meer taart!). Maar zo’n klein vormpje is ook wel heel handig hoor!
ik wilde ‘m eerst even uitproberen
Maar hij is erg lekker, dus ik denk dat ik volgende keer gewoon een grote taart zal bakken.. mmmm
je kan heel erg goed appeltaart invriezen ook koekjes trouwens ook. Je maakt dan een megastapel en vriest er tig in. Ook handig met kinderen, dan haal je er 1 uit en stopt die in de broodtrommel erbij. Zij wat lekkers en zonder suiker. Ook voor als je ergens naar een verjaardag gaat erg handig dan haal ze zo iets uit de vriezer wat jij kan eten zonder te hoeven bakken. Bijna alles kun je gebakken en wel invriezen, monchou- en kwarktaarten niet
Ik doe zelf vaak appelstroop door het deeg, geen rozijnen en best veel appels. Ik denk een ruime 500 gram voor deze maat taart. Een custardpudding die bereid is met room over de appels schenken is super lekker. Room koken, 2dl denk ik, custardpapje erbij (volgens mij een eetl. of 4) en dan van het vuur stevia erdoor. Van het deeg wat over is doe ik een handje meel bij en dan kruimels van maken en dat erover strooien. De volgorde die ik hanteer is, deeg maken en bakvorm bekleden, custard pap maken, appels schillen en in stukken snijden in bakvorm met kaneel, pudding erover, kruimel deeg erover en dan hup in de oven en dan bakken.
Supertips hier! Ahornsiroop is ook zo’n lekker product (en niet zo ongezond!).
Succes!
Fijn recept, ik ga het eens uitproberen! Mag ik vragen wat de ingrediënten zijn van de abrikozenjam? Koop je die in de natuurwinkel?
Wat een heerlijke appeltaart! Een bewijs dat suiker soms echt overbodig is. De tip van de minitaartjes vond ik ook erg goed. Ik heb 12 muffinvormpjes gevuld en dat ziet er heel leuk uit. Ik heb ze ingevroren en haal gewoon naar behoefte uit de diepvries. Overigens heb ik wel een eetlepel honing bij de appeltjes toegevoegd. Zo werd het iets smeuiger en ook nog iets zoeter. Ik zit nog in de afkickfase van ‘gewone’ suiker, dus een extra shot is welkom, haha!
Karen,
Suikervrije abrikozenjam kan je bij de natuurvoedingswinkel kopen, maar ook bij de supermarkt (Zonnatura)!
Zeker een goed recept! Ik gebruik ook wel eens 2eetlepels honing voor het deeg.
Heerlijk recept net uit de oven.
Ik heb de taart gister gemaakt! Alleen heb ik de roomboter vervangen door plantaardige boter, dan is de taart gelijk veganistisch! Viel goed in de smaak, ook bij de visite!
Ik heb de taart afgelopen weekend gemaakt ivm. mijn verjaardag. Ik heb meteen twee grote taarten gemaakt en iedereen heeft ervan genoten. Voor de liefhebbers had ik wel slagroom met suiker, maar om zelf zoveel mogelijk suikervrij te blijven heb ik een stukje zonder slagroom gehad. Ik vond het om te smullen!
Bedankt voor dit recept!
José,
Wat fijn dat er zoveel mensen van de appeltaart hebben gesmuld. Ik doe nooit suiker door de slagroom en vind dat eigenlijk lekkerder dan met. Je kan het gewoon zo (zonder suiker) opkloppen en bij de taart eten. In sommige landen vinden ze het trouwens heel normaal om geen suiker door de slagroom te doen.